27.12.2008 v sobotu sa konal V.ročník vianočného volejbalového turnaja o putovný pohár primátora mesta Trstená. Zúčastnilo sa ho 12 družstiev. Pohár získalo domáce družstvo SVK Rasub.sk.

Družstvá : Verex, Sekáči Námestovo, Medvedzie, S-VK Rasub.sk, S-VK, PartnersGroup SK, TATRA, Starí páni , Šurinovci, Jablonka, Spotená Božena D.K , Adrenalín D.K.

Hralo sa v dvoch skupinách po 6 družstiev na 1 set do 25 bodov. Zo skupiny postupovali prvé dve družstvá. V skupine A sa na prvom mieste umiestnilo družstvo Partners Group SK a na druhom Spotená Božena DK. Z prvého miesta v skupine B postupovalo Námestovo a z druhého S-VK Rasub.sk. Semifinálové zápasy odohrali prví s druhými. Víťazi postupovali do finále a porazení hrali zápas o tretie miesto.

Finálový zápas Spotená Božena DK vs. S-VK Rasub.sk niesol všetky atribúty takéhoto zápasu. Do polovice setu dominovala Spotená Božena a vyhrávala o 7 bodov 16:9. Potom nasledovalo doháňanie zo strany S-VK Rasub.sk až do nervy drásajúceho konca, kedy sa bojovalo o každú jednu loptu s obrovským nasadením. Za dlhší koniec ťahala Spotená Božena keď mala k dispozícii 3 matchbaly a S-VK Rasub.sk len dotahovali do vyrovnaného stavu. Následne však nastal zlom a S-VK viedlo 27:26. Nakoniec Spotená Božena spravila technickú chybu (dotyk siete) čo malo za následok, že prvé miesto a s ním aj putovný pohár zakotvili v tej istej vitríne ako po minulé roky.

Paralelný súboj o tretie miesto sa skončil víťazne pre Partners Group SK. Z rozprávania bol vraj taktiež veľmi zaujímavý a dramatický, detailmi však nedisponujem takže sa ani nemôžem vyjadriť. Ak niekto z čitateľov sledoval tento zápas, môže uviesť viac podrobností v komentári.

Umiestnenie družstiev v skupinách :

skupina B

1. Sekáči Námestovo

skupina A

 Partnersgroup SK

2. S-VK Rasub.sk  Spotená Božena D.K.
3. Medvedzie  Šurinovci
4. Tatra  Verex
5. Jablonka  S-VK
6. Starí páni  Adrenalín D.K.

Konečné umiestnenie družstiev:

1. S-VK Rasub.sk
2. Spotená Božena D.K
3. PartnersGroup SK
4. Sekáči Námestovo
5.-6. Medvedzie, Šurinovci
7.-8. Tatra, Verex
9.-10. Jablonka, S-VK
11.-12. Starí páni, Adrenalín

víťazné družstvo (J.Furdek, R.Vrabček, R.Gajniak, J.Gálik, L.Dzureková, I.Jarošová)
a primátor mesta Trstená Ing.Jozef Ďubjak
Ďakujeme sponzorom:
RaR Ján Jankola, Richard Gajniak - CompServis, za SSE p. Ďurčáková, Pizzeria FRICK p. Zaťko, TATRA p. Vajduliak a p. Ďurčák, Partnersgroup SK, Drevomas s.r.o., Andrea Ferenčíková, Panasonic, primátor mesta Trstená
r.v.