V sobotu 12.apríla 2008 sa konal XXII. ročník medzinárodného rodinného volejbalového  turnaja zmiešaných družstiev HRÁ CELÁ RODINA. V telocvičniach GMH a ZŠ pri Oravici bojovalo o víťazstvo 12 družstiev. Rodina Cibová zo Žiliny prebrala putovný pohár rodine Kawiorski, ktora bola 2 posledné ročníky víťazom tohoto turnaja. Turnaj sa ukončil posedením v reštaurácii Jantár, kde rodiny súťažili ešte aj v bowlingu.

Turnaj otvoril primátor mesta Trstená Ing.Jozef Dubjak, poďakoval všetkým družstvám za účasť, všetkým poprial čo najlepšie športové výkony. Na záver, pri vyhodnotení turnaja poznamenal, že urobí všetko pre novú športovú halu v našom meste, ktorá tu veľmi chýba.

Rodiny turnaja Kawiorski, Cibová, Ďurčáková, Hullová, Púčiková, Dzureková, Krasuľová, Žatková, Lajmonová, Beňušová, Šurinová, hrali v 3 skupinách. Víťazi skupín hrali o prvé až tretie miesto. Rodina Svetková zo Žiliny na poslednú chvíľu zrušila účasť na turnaji a tak tím zložený z organizátorov zaujal ich miesto v hernom pláne.

Ostatné družstvá hrali samostatný turnaj s názvom "Baví sa celá rodina", ktorý je novinkou tohoto turnaja. Hralo sa každý s každým, 37 setov po 4 minúty. Pod tlakom času a ubiehajúcich sekúnd podávali hráčí veľmi zaujímavé výkony.

XXII.ročník HCR - všetci zúčastnení

 

Konečné poradie :

Hrá celá rodina
1. miesto : rodina CIBOVÁ
2. miesto : rodina DZUREKOVÁ
3. miesto : rodina ĎURČÁKOVÁ

Baví sa celá rodina
1. miesto : rodina KAWIORSKI
2. miesto : rodina HULLOVÁ
3. miesto : rodina LAJMONOVÁ
4. miesto : rodina PÚČIKOVÁ
5. miesto : rodina ŠURINOVÁ
6. miesto : rodina KRASUĽOVÁ
7. miesto : rodina BEŇUšOVÁ
8. miesto : rodina ŽATKOVÁ
9. miesto : organizačný výbor

Poďakovanie za pekné športové podujatie nepatrí len organizátorom tohoto turnaja, ale aj všetkým zúčastneným, ktorí svojim športovým správaním a túžbou po výhre vyplnili celý turnaj športovou atmosférou. Samostatné poďakovanie patrí sponzorom za ich podporu : VEREX, AGROPOL Motyčák, RaR Jankoľa

Odkaz na fotogalériu z turnaja >>>