Nižná raz zaváhala a tak je na čele znova Trstená. prevzatý článok, zdroj : Naša ORAVA (18/01/2005)

Nižná raz zaváhala a tak je na čele znova Trstená

Regionálna volejbalová súťaž Oravy vstúpila do svoje druhej polovice. Uplynulý víkend sa hralo prvé kolo odvetnej časti a prinieslo veľa dramatických súbojov. V mužskej skupine nimi boli stretnutia VK Orava Dolný Kubín s Nižnou. Prvý zápas sa začal lepšie vyvíjať pre Nižnú, ale v treťom sete poľavili v koncentrácii, čo sa prejavilo hlavne v štvrtom sete (34:32). Veľká dráma vyvrcholila v tajbrejku. Nižňania síce viedli 14:13, no nakoniec neuspeli. V druhom zápase sa v úvode na hráčoch Nižnej prejavil útlm. V ďalšom priebehu však zvýšili bojovnosť a zaslúžene vyhrali. Dobrú hru predviedli v Námestove volejbalisti Trstenej. Po veľmi vyrovnaných setoch obidva zápasy vyhrali a vďaka lepšiemu skóre sa znova dostali do čela priebežnej tabuľky.
Medzi ženskými družstvami bol na programe súboj prvých dvoch celkov. Súperky si nakoniec pripísali po jednom víťazstve, ale Tvrdošínčanky zatiaľ ešte len prvú prehru. Zostávajú však na čele súťaže. Volejbalistky Novote privítali Námestovčanky a výhodu domáceho prostredia naplno využili, i keď prvý súboj bol veľmi vyrovnaný a napínavý.