Napínavý zápas konaný 24.1.2009 v sobotu v telocvični ZŠ Trstená bol plný zvratov. Veď ako ináč si vysvetliť výsledok 1:3 a 3:0 ? ....

Družstvo Nižnej prišlo v plnej zbroji s 8 hráčmi a hneď od začiatku ukázali, čo vedeli. Priemer výšky ich hráčov bol ďaleko vyšší ako u 6-členného družstva Trstenej.V prvom sete vyhrala NIžná 25:21. Tým vyburcovali domáce družstvo, ktoré dovolilo v druhom sete Nižnej bodovať maximálne 14 bodmi. Ďalšie 2 sety boli šťastím pre družstvo Nižnej, pri ktorých sa ukázali chyby domácich pri podaniach ako i na smeči.Bojovalo sa o každý bod a obidva sety skončili 29:27 pre Nižnú.

Výsledok 3:1 pre Nižnú bol  zaslúžený a tvrdo vybojovaný výsledok, podpísaný skôr šťastím ako výkonom hráčov..

V druhom zápase prišlo domáce publikum, družstvo Trstenej zmenilo postavenie, skončili drobné výčitky pri vlastných chybách a výsledok sa okamžite prejavil. Priam prevalcovali súpera. Krásny zápas, pohladenie pre oči diváka, úžasne pocity pri bodovaní u hráčov. Smečované podania, neprekonateľné pole a každý útok premenený v bod sa zapísal v pozitívne výsledky pre domácich. Družstvo Nižnej sa priam rozsypalo počas hry.

3:0 pre Trstenú, čo viac dodať :)